Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Puglia

Bari, Polignano a Mare, Alberobello, Martina Franca, Ostuni, Brindisi, Lecce, Matera

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Puglia

Tur Fiyatı: 2990 Euro

Tur Tarihi: 19 - 24 Nisan 2020

SAFFET EMRE TONGUÇ VE SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE

MUHTEŞEM PUGLIA

 

Bari, Polignano a Mare, Alberobello, Martina Franca, Ostuni, Brindisi, Lecce, Matera

 

19 NİSAN 2020 / 5 GECE – 6 GÜN

1.Gün / 19 Nisan 2020 – Pazar                       İstanbul – Bari – Polignano a Mare

 

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında sabah 07:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50’de Bari’ye hareket. Yerel saat ile 09:55’de varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Bari Şehir Turu’muza başlıyoruz. Aziz Nikola Bazilikası ve Teatro Margarita başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle Yemeği’mizi Bari Şehir Merkezi’nde yer alan Opera Restoran’da aldıktan sonra bölgenin en harika manzaralarından birine sahip olan bölgesi Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz. Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve kumsallarıyla sizleri çok etkileyecek. Gezi sonrası otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam Yemeği’mizi Il Bastione Restoran’da alıyoruz. Geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

2.Gün / 20 Nisan 2020 – Pazartesi                 Alberobello – Martina Franca – Ostuni

 

Sabah kahvaltısı sonrasında, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Alberobello’ya hareket ediyoruz. Burada ünlü koni şeklindeki çatıları ile Trulli Evleri’ni göreceğiz. Gezilerimizin ardından Il Poeta Contadino Restoran’da Öğle Yemeği’mizi alıyoruz. Sonrasında Apulian Barok tarzının en güzel örneklerinin bulunduğu, tarihi kent Martina Franca’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehrin dar ve şirin sokaklarında bulunan kafelerde kahve keyfi yapabilirsiniz. Turumuza, Beyaz Şehir olarak anılan Ostuni ile sonlandırarak otelimize geri dönüyoruz. Masseria Salinola Restoran’da alacağımız Akşam Yemeği sonrasında geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

3.Gün / 21 Nisan 2020 – Salı                         Brindisi – Lecce – Otranto

 

Sabah kahvaltımızın ardından , Brindisi ve Lecce Turu için hareket ediyoruz. Piazza Duomo, San Cataldo Amfitiyatro’su, Assunta Katedrali ve büyüleyici kulesi, Ruhban Sarayı ve Santa Croce Basilikası göreceğimiz yerler arasındadır. Le Quattro Spezierie Restoran’da alacağımız Öğle Yemeği’nin ardından Otranto’ya doğru yola çıkıyoruz. Lakabı “Doğuya Açılan Kapı” olan Otranto; şehirdeki birçok yapısı ile UNESCO Dünya Mirası listesinde. Akşam Yemeği’miz ve geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

4.Gün / 22 Nisan 2020 – Çarşamba               Matera

 

Sabah kahvaltısının ardından Matera Turu’muz için hareket ediyoruz. Matera; Güney İtalya’nın Basilicata Bölgesi’nde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesindeki bir şehirdir. Yapıları nedeniyle de dünya tarihi üzerinde yerleşimin devam ettiği en eski şehirdir. Öğle Yemeği’mizi Le Bubbole Restoran’da aldıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Matera; farklı manzaraların , sınırların, medeniyetlerin, kültürlerin birleştiği bir şehirdir. Matera’da bulunan, neolitik, Bronz ve Demir Çağları’na ait seramik ve paleolitik kalıntıları Ridola Ulusal Müzesi’nde sergilenmektedir. Akşam Yemeği’miz Ristorante Porta Nova’da ve geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

 

5.Gün / 23 Nisan 2020 – Perşembe               Bari

 

Yoğun gezilerimizin ardından arzu eden misafirlerimizin otelin keyfini çıkarması için arzu eden misafirlerimizin de alışverişin tadını çıkarması için tam gün serbest zaman. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

6.Gün / 24 Nisan 2020 – Cuma                      Bari – İstanbul

 

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak Bari Havalimanı’na transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 14:05’de varış.

 

 

Ücretler : İki kişilik odada kişi başı : 2990 Euro

 

Tek kişilik oda farkı : 850 Euro

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • 5 Yıldızlı Otelimizde 5 Gece, Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama

 

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul – Bari – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

 

 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Programda Belirtilen Tüm Geziler

 

 • Programda belirtilen restoranlar veya benzerlerinde Öğle ve Akşam Yemekleri (Son gün öğle yemeği hariç)

 

 • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası

 

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

 

 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar

 

 • Havaalanı Vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Özel Harcamalar

 

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 

 • Schengen Vize Ücreti