Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Paris Şatolar ve Andrea Bocelli Konseri

 1. Gün / 19 Mart 2020 – Perşembe   İstanbul – Paris – Chateau de Pierrefonds – Chateau de Compiegne

 

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında sabah 06:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1821 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:00’da Paris’e hareket. Yerel saat ile 09:50’de varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile gezilerimize başlıyoruz. İlk durağımız, Chateau de Pierrefonds. Orta çağdan kalma bir asma köprü, romantizm ve gotik mimarinin etkilerini taşıyan iç dekorasyon ve resimler gibi daha pek çok şey sizleri bekliyor.Chateau de Pierrefonds aynı zamanda uyuyan güzel olarak da tabir edilir. Söylenene göre Walt Disney, o ünlü çizgi filmlerini bu kaleden esinlenerek yapmıştır. Kuleleri, çatıları, surları ve korunaklı kalın duvarları ile sağlam orta çağ kalelerinin müthiş bir örneği olan CHATEAU DE PIERREFONDS, uyuyan güzel lakabını hak etmiş gibi görünüyor.Öğle yemeğimizi lokal bir restoran’da alıyoruz. Günün ikinci durağı ise yarım saat uzaklıkta olan LE PALAIS DE COMPIÈGNE . Compiègne Sarayı, tarihi ortaçağa kadar inen bir yapıdır ve bunca yıldır ayakta kalmasını da şüphesiz, XV. Louis’nin emriyle mimarı Gabriel’in yaptığı yenileme ve genişletme çalışmalarına borçluyuzdur. Eskiden hâkimlerin yazlığı olarak kullanılan saray, devrimden sonra I. Napoleon’un emri ile, karısı olan İmparatoriçe Marie-Louise’i karşılamak için tekrar yenilenmiştir. Ayrıca sarayın, İkinci İmparatorluk döneminde de oldukça ihtişamlı günleri olmuştur. Compiègne Sarayı, III. Napoleon ve karısı Eugenie’nin en gözde mekânıydı öyle ki sarayda o meşhur “Compiègne Günleri” diyebileceğimiz, her yıl gerçekleştirilen, Paris’in en önemli insanlarının sarayda toplandığı bir etkinlik bile düzenliyorlardı. Gezilerimizin sonrasında otelimize yerleşme ve dinlenme. Kokteyl sonrası Andrea Bocelli konserine doğru yola çıkıyoruz.Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün / 20 Mart 2020 – Cuma Chateau de Fontainebleau – Chaateu de Vaux le Vicomte Sabah kahvaltısı sonrasında, CHATEAU DE FONTAINEBLEAU’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Fransa Krallarına ev sahipliği yapmış büyüleyici yapıya ulaşmış oluyoruz. Fransız tarihinin önemli merkezlerinden olan saray, François’dan, III. Napoleon’a kadar bağımsız Frasızların egemenliği altında olmuştur. Pek çok kral, sarayın inşasına ve de tarihine kendi izlerini bırakmıştır ki bu izler Fransız tarihinin orta çağdan itibaren tüm safhalarına tanıklık etmiştir.Öğle yemeğimizin ardından diğer durağımız CHAATEU DE VAUX LE VICOMTE. Yaklaşık 500 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuş olan Vaux-le Vicomte Şatosu, mütevazi boyutlarda fakat oldukça görkemli bir şatodur. Şato, 1654 yılında, dönemin Maliye Bakanı Nicolas Fouquet’in talimatıyla ünlü mimar Louis le Vau tarafından yapılmıştır. 17. Yüzyılda, yapımından sonra, Vaux-le-Vicomte Sarayı özel mülk olarak kalmıştır, ve 1968 yılından itibaren ziyarete açılmıştır. Gezilerimizin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. Gün / 21 Mart 2020 – Cumartesi           Chateau de Chantilly – Senlis – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve gezilerimiz başlıyor. İlk durağımız CHATEAU DE CHANTILLY. Chantilly Şatosu üç önemli noktadan oluşmaktadır: Condé Müzesi, park ve Grands Écuries. Daha sonrasında SENLIS şehrine doğru yola çıkıyoruz. Gezilerimizin ardından alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Akşam üzeri Paris Charles de Gaulle Havaalanına transfer için buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1828 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:15’de varış.

 

 

Uçuş Detayları

19 Mart 2020  İstanbul Havaalanı – Paris Charles de Gaulle Havaalanı

     TK 1821 Kalkış : 08:00   Varış : 09:50

 

21 Mart 2020  Paris Charles de Gaulle Havaalanı – İstanbul Havaalanı             

TK 1828 Kalkış : 18:40   Varış : 00:15*

 

Ücretler :

İki kişilik odada kişi başı        :           2390 Euro

Tek kişilik oda farkı      :                           590 Euro

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Birinci Sınıf Otelimizde 2 Gece, Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul – Paris – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Tüm şato girişleri
 • Andrea Bocelli konser bileti
 • Programda belirtilen restoranlar veya benzerlerinde Öğle ve Akşam Yemekleri (Son gün öğle yemeği hariç)
 • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
 • Havaalanı Vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: X Özel Harcamalar

X Yemeklerde Alınan İçecekler

X Schengen Vize Ücreti

 

SINIRLI SAYIDA KONTENJANI BULUNUN GEZİMİZE REZERVASYON İÇİN;

 

0538 518 18 40

Oğulcan Tatar