Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Malta & Sicilya

Büyüleyici bir Akdeniz macerası

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Malta & Sicilya

Tur Fiyatı: 2890 Euro

Tur Tarihi: 10 - 15 Mart 2020

BÜYÜLEYİCİ MALTA & SİCİLYA10 Mart 2020 – 5 Gece / 6 Gün

 

1. Gün / 10 Mart 2020 – Salı                    İstanbul – Valletta – Marsaxlokk

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1369 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:00’da Malta’ya uçuş ve yerel saat ile 08:35’te varış. Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyüne hareket edecek ve öğle yemeğimizi yerel bir restoran da alacağız. Luzzo isimli Malta’ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarının sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Daha sonrasında Malta’nın başkenti olan ve otelimizinde yer aldığı Valletta’ya doğru yola çıkıyor ve Birinci Sınıf Otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra yapılacak Valletta şehir turunda 2018 yılında Avrupa kültür başkenti olarak seçilen bu güzel şehri, hem canlı hemde tarihi sokaklarını yürüyüş turu yaparak keşfedeceğiz. Şehir turunda Casa Rocca Piccola göreceğimiz yerlerin başında geliyor. Gezilerimizin ardından ise grubumuza özel olarak açılacak olan Trattoria Da Pippo Restoran da akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme otelimizde.

2. Gün / 11 Mart 2020 – Çarşamba           Valletta – Mdina

Sabah kahvaltımızın ardından Mdina’ya doğru yola çıkıyoruz. Malta’nın eski başkenti ve tarihi bir öneme olan Mdina aynı zamanda sessiz şehir olarak bilinir. Bu gizemli şehrin daracık sokaklarında yürüyerek şehri keşfedecek, öğle yemeğimizi ise Palazzo Depiro’da alacağız. Mdina’da alışveriş için için serbest zaman ve otelimize dönüş. Akşam saatlerinde otelimizin önünden alınacağımız özel teknemiz ile Liman gezisi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından grubumuza özel olarak kapatılacak olan Maritim Müzesinde şövalye döneminden kalan tariflerle hazırlananan akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün / 12 Mart 2020 – Perşembe           Valletta – Noto – Taormina

Sabah kahvaltımızın ardından bagajlarımız ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Catamaran ile yapacağımız yolculuğumuzun ardından İtalya’nın Sicilya bölgesine gideceğiz. Sicilya, İtalya’nın 20 bölgesi içindeki 5 özerk bölgeden birisidir. İlk durağımız olan NOTO şehri Barok Mimarinın doruğa ulaştığı yerlerden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan NOTO yapılarında tabiatın yüz binlerce yılda yarattığı ve altın sarısı etkisini yansıtan doğal taş kullanılmıştır. Öğle yemeğimizi Marzamemi de La Cialoma restoran da alıyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi özel bir restoran da alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün / 13 Mart 2020 – Cuma                 Taormina – Palermo

Sabah kahvaltımızın ardından Palermo gezimiz için güne başlıyoruz.. Tüm gün Palermo gezisi yapacağımız için rahat spor ayakkabılarınızı giymenizi öneririz. Sicilya Adası’nın kuzeybatısında yer alan Palermo’da Roma mimarisini yansıtan yapıtlar, estetik görünümlü heykeller ve volkanik kayalardan yapılmış tarihi evler göreceğimiz yerlerin başında geliyor. Öğle yemeğimizi yerel bir restoran da alıyoruz. Yemeğimizin ardından 3 tekerli ufak arabalarla şehir

turu yapıyor ve akşam üstü Taormina’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

5. Gün / 14 Mart 2020 – Cumartesi           Taormina – Godfather Köyü

Sabah kahvaltımızın ardından keşfedeceğimiz Savoca, ünlü Godfather filmlerinin çekildiği bölge olarak biliniyor. Bu gezimizde Godfather Villasını geziyor ve bir kahve molası veriyoruz. Daha sonrasında Bar Vitelli’ye gidiyor, Corleone’nin gittiği bu barda Sicilya bölgesine özel Kokteyl tarzında Tapas öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonrasında Taormina’ya dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi Santa Teresa de Riva Aloha Mare’de alıyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün / 15 Mart 2020 – Pazar                 Taormina – Catania – İstanbul

Sabah kahvaltımızın arından otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz alışveriş için şehir merkezinde vakit geçirebilirler. Öğlen buluşma ve havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1396 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a saat 15:50’de hareket ve yerel saat ile 20:10’da varış.

 

 

Uçuş Detayları
10 Mart 2020   İstanbul – Malta TK 1369 08:00 (Hareket) 08:35 (Varış)
15 Mart 2020   Catania – İstanbul TK 1396 15:50 (Hareket) 20:10 (Varış)
Ücretler
İki kişilik odada kişi başı : 2890 Euro
Tek kişilik oda farkı : 890 Euro
Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:
  • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul – Malta // Catania – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
  • Malta’da Sınıf Otelimizde 2 Gece, Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
  • Taormina’da Sınıf Otelimizde 3 Gece Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
  • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Programda Belirtilen Tüm Geziler
  • Tüm Kale & Şato Girişleri
  • Programda belirtilen restoranlar veya benzerlerinde Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz özel Kulaklıklar
  • Havaalanı Vergileri

 

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler: X Özel Harcamalar

X Yemeklerde Alınan İçecekler

X Schengen Vize Ücreti