Tuna Nehri ve Noel Pazarları Gezisi

Saffet Emre TONGUÇ ve Serda BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde

Tuna Nehri ve Noel Pazarları Gezisi

Tur Fiyatı: 1499 Euro

Tur Tarihi: 9-15 Aralık 2019 (Pazartesi-Pazar)

Saffet Emre TONGUÇ ve Serda BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde

 • 5 Yıldızlı NICKOVISION Nehir gemisi ile
 • PERİMASALLARI & TUNA NEHRİ VE NOELPAZARLARI ÖZEL GEZİSİ
 • 09 Aralık 2019 Tarihinde Başlayan 6 Gece /7 Gün Türk Hava Yolları ile!
 • Tüm turlar ve geziler DAHİL

PRAG (2) – PASSAU – VİYANA – LINZ – MELK – MÜNİH

Kendinizi adeta peri masallarında gibi hissedeceğiniz bir nehir turu gezisine hazır mısınız?
Avrupa’nın en çekici şehirlerinden Prag’da başlayacak ve 2 gün boyunca keşfedeceğimiz Çek Cumhuriyeti’nde başta Prag olmak üzere, Kaplıcalar Şehri Karlovy Vary’i de yaşayacağız. Kültür ve bilimin tarihle buluştuğu Passau Limanı’ndan başlayacak olan nehir gezimizde ise; yalnızca Avusturya’nın değil Tuna Nehri’nin de başkenti kabul edilen, tarihte imparatorlukların göz bebeği olan Viyana’da büyülenecek, bir klasik müzik dinletisine eşlik edeceğiz. Yolculuğumuzda ziyaret edeceğimiz Avusturya’nın en büyük üçüncü şehri Linz ve şirin kasabası Melk’te ise büyüleyici Noel Pazarları’ndan oldukça etkileneceksiniz.

Gün 09 Aralık 2019 / Pazartesi İstanbul – Prag, ÇEK CUMHURİYETİ

İstanbulHavaalanı Dış Hatlar Terminali, GEZİNİN ELLİ TONU kontuarında sabah 05:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1767 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:05’de Prag’a hareket ve yerel saat ile 08:45’de varış. Özel otobüslerimiz ve değerli liderlerimiz Saffet Emre TONGUÇ, Serda BÜYÜKKOYUNCU ve diğer rehberlerimiz eşliğinde düzenleyeceğimiz Prag Şehir Turu’nda, kendinizi adeta Ortaçağ’da hissedeceğiniz Eski Şehir Bölgesi, bambaşka bir şehirde hissi veren Prag Kalesi, Vlatna Nehri üzerinde konumlu meşhur Karl Köprüsü ve çok daha fazlası göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra otelimize yerleşme, serbest zaman.Akşam düzenleyeceğimiz harika bir gece turu ile Noel Pazarları’nı ziyaret edeceğiz. Geceleme Prag şehir merkezinde yer alan 5 yıldızlı otelimizde.

Gün 10 Aralık 2019 / Salı Karlovy Vary, ÇEK CUMHURİYETİ

Sabah kahvaltımızın ardından harika bir gün bizi bekliyor. Sabah saat 09:30’da hareket ile Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalar başkenti olarak bahsedebileceğimiz dünyaca ünlü Karlovy Vary’e gidiyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız kasabada bizleri harika bir ırmak, butikler ve şık kaldırımlar bekliyor. Tüm gün boyunca bol bol alışveriş yapacağımız şehirde, başta Ulu Önderimiz ATATÜRK olmak üzere Karl Marx, Goethe ve Beethoven’ın da bir dönem konakladığı Carsbad Plaza’yı ziyaret edeceğiz.2006 yılında meşhur Casino Royal filminin bazı sahnelerinin de çekildiği Grand Hotel’de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Prag’a dönüyoruz. Geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

Gün 11 Aralık 2019 / Çarşamba Passau, ALMANYA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve yaklaşık 3 saatlik Passau yolculuğumuza çıkıyoruz. Gotik ve Barok mimarisi ile dikkat çekici ve sadece 50 binlik bir nüfusa sahip Passau’da, başta Aziz Stephen Katedrali olmak üzere şehrin meydanını ziyaret edecek ve Bavyera Eyaleti’nin şirin kentini keşfedeceğiz. Öğleden sonra gemimiz Nickovision’a yerleşme. Hoş Geldiniz kokteyli sonrası saat 16:00’da hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi harika manzaralar eşliğinde Panorama Lounge’da alırken eğlence bizleri bekliyor. Geceleme gemimizde.

Gün 12 Aralık 2019 / Perşembe Viyana, AVUSTURYA

Sabah kahvaltımızın ardından saat 12:30’da Viyana’ya yanaşıyoruz ve gece yarısına kadar Tuna Nehri’nin başkenti kabul edilen Viyana’yı keşfediyoruz. Düzenleyeceğimiz şehir turunda öğle saatlerinde St.Stephen Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Müzeler Bölgesi ve Ring Bulvarı’nı yaşayacak, Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu ve diğer rehberlerimiz ile Viyana’nın bilinmeyenlerini de öğreneceğiz. Akşam saatlerinde gemimize dönüyor ve Akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından sizleri büyük bir sürpriz bekliyor!…

Strauss ve Mozart’ın eşsiz melodilerini dinleyeceğimiz muhteşem bir dinletiye gidiyor ve Viyana gezimizi anılarımıza katıyoruz. Gece yarısından sonra gemimiz Melk’e hareket ediyor. Geceleme gemimizde.

Gün 13 Aralık 2019 / Cuma Melk, AVUSTURYA

Sabah kahvaltımızı gemimizde alıyor, Nickovision’da düzenlenen aktivitelere katılıyor veya Spa olanaklarını değerlendiriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından gemimiz saat 14:00’de Avusturya’nın keyifli kasabası Melk’e yanaşıyor. Noel Pazarları ve yılbaşı alışverişi imkanı sunan dükkanları gün boyunca gezebilir ve harika zaman geçirebilirsiniz. Yapacağımız yürüyüş turunda; Melk Katedrali’ni ve Schallaburg Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimiz gemide ve hareket saat 23.30’da.

Gün 14 Aralık 2019 / Cumartesi Linz, AVUSTURYA

Sabah erken saatlerde Avusturya’nın en büyük üçüncü kenti Linz’e yanaşıyoruz. Yapacağımız turda, Barok stilinde olan Ana Meydanı ve üç farklı Noel Pazarı’nı ziyaret edecek, Avusturya’nın bilmediğimiz farklı yönünü keşfedeceğiz. Gün boyunca ziyaret edeceğimiz mekanlardan biri olan Ars Electronica Center (Geleceğin Müzesi!) sizleri farklı bir boyuta götürecek. Akşam saat 20:30’a kadar kalacağımız Linz’de butikler arasında kaybolacak ve oldukça keyifli bir gün geçireceksiniz. Geceleme gemimizde.

Gün 15 Aralık 2019 / Pazar Münih, ALMANYA – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından gemimizden ayrılıyoruz. Passau Limanı’ndan yaklaşık 2,5 saat mesafede bulunan Münih’e yapacağımız yolculuğumuzun ardından gün boyunca MarienPlatz, Neues Rathaus, St.Peter Kilisesi ve birbirinden farklı pek çok Noel Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Münih Havaalanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1636 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:25’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:05’de varış.

*** Saffet Emre TONGUÇ & Serda BÜYÜKKOYUNCU ve diğer rehberlerimiz her gün ayrı bir otobüste sizlere eşlik edeceklerdir.

ÜCRETLER:

İki kişilik PENCERELİ KABİNDE Kişi başı: 1499 Euro
İki kişilik SUPERIOR FRANSIZ BALKONLU KABİNDE Kişi başı: 1799 Euro
İki kişilik DELUXE FRANSIZ BALKONLU KABİNDE Kişi başı: 1999 Euro
Tek Kişilik Konaklama Farkı: + 850 Euro
Kişi başı LİMAN VERGİLERİ, İPTAL-KAZA-SAĞLIK SİGORTASI: +290 Euro

***Fiyatlar nakit ve tek çekim kredi kartı ödemelerde geçerlidir. Taksit olanaklarını sorunuz.

Dahil Olan Hizmetler:

 • 5 Yıldızlı NICKOVISION Nehir Gemisi’nde Tam Pansiyon Plus Konaklama (Gemiye giriş günü Akşam
 • Yemeği ile başlar, ayrılış günü Sabah Kahvaltısı ile sona erer)
 • Sabah 09:00’dan, Gece 24:00’a kadar Tam Kapsamlı Alkolsüz İçecek Paketi
 • Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alkollü İçecekler (Şarap ve Bira)
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul/Prag – Münih/İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Prag’da 1.Sınıf otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Yarım gün, Prag Şehir Turu
 • Tam gün, Karlovy Vary Turu
 • Yarım gün, Viyana Şehir Turu
 • Yarım gün, Linz Şehir Turu
 • Yarım gün, Melk Şehir Turu
 • Yarım gün, Passau & Münih Şehir Turu
 • Viyana’da Klasik Müzik Konseri Etkinliği
 • Tüm Transferler
 • Saffet Emre TONGUÇ, Serda BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde diğer rehberlerimizin, rehberlik hizmetleri
 • Tüm gezi boyunca kullanacağınız Özel Kulaklıklar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Havaalanı ve Liman vergileri
 • Havaalanı ve Liman Vergileri
 • Kaza- Sağlık ve İptal Sigortası (70 Yaş üzeri misafirlerimize sürprim uygulanmaktadır)
 • Prag ve Karlovy Vary’de Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Geminin İlk ve Son günü Öğle Yemekleri
 • Gemi Personeli Servis Ücreti
 • Gemide Wi-fi Ücreti
 • Schengen Vize Ücreti

Uçuş Detayları :

09 Aralık 2019 İstanbul – Prag TK 1767 07:05 (Kalkış) 08:45 (Varış)
15 Aralık 2019 Münih – İstanbul TK 1636 18:25 (Kalkış) 22:05 (Varış)
*** Uçuş detayları THY tarafından güncellenebilir.

5 Yıldızlı Nickovision hakkında bilgiler :

2018 Yılı, Temmuz ayında Avrupa Nehirleri ile buluşan yepyeni bir gemi Nickovision… 135 Metre uzunluğa sahip gemide 90’ı Fransız Balkonlu, 20’si ise Pencereli olmak üzere tam 110 kabin bulunuyor. Toplam 3 farklı restoranında dünya mutfaklarının tadına varabilir, Panorama Lounge’da ise manzaranın ve eğlencenin keyfini yaşayabilirsiniz. Nickovision ile yapacağımız Tuna Nehri gezimize doyamayacaksınız…