Kenan Tamer ile Kars Masalı

Kars Masalı

Kenan Tamer ile Kars Masalı

Tur Fiyatı: 2150 TL

Tur Tarihi: 7-9 Şubat 2020

 1.Gün: İstanbul – Kars

 

Saat 10.30’da İstanbul Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde buluşmamızın ardından. Türk Havayolları TK2714 sefer sayılı 12.05 uçağı ile Anadolu’nun en özgün kentlerinden Kars’a uçuyoruz. Kars’a varışımıza takiben havaalanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Ardından kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz.

 

Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı, Deftedarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezilerimizin ardından,Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamam’ını görüyoruz. Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

 

 

Akşam yemeğinde Kars mutfağının özelliği olan lezzetli kaz yemeklerinin tadına bakıyor ve bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisini izliyoruz.

 

Ardından otelimize gidiyoruz.

 

Konaklama Işıl Park Otel’de

2.Gün: Çıldır Gölü

 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz.

 

Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izliyoruz. Öğle yemeği menümüz burada tutulan taze balıklardan oluşmaktadır. Çıldır gölü gezimizi unutulmaz kılacak anılarımızdan biri de kızaklı atla yapılan gezinti olacaktır. Gölün yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaştığı takdirde gezimizi gerçekleştirme imkanımız olacaktır.

 

 

Çıldır Gölü gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz ve belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşarak akşam yemeğimiz için Kamer Restaurant’a geçiyoruz. Keyifli geçen akşam yemeğimiz sonrasında otelimize geri dönüyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Konaklama Işıl Park Otel’de

 

 1. Gün: Ani Harabeleri

 

Sabah erken saatte otelde alınan kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Son gün rotamızı Zerdüştlerin Ateşgede’sinden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine, bir sanat tarihi ziyafetine tanık olacağımız Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz.

 

Selçuklular’ın Anadolu’da inşa ettikleri ilk camii olan Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, kubbesinin iç kısmındaki süslemeleriyle döneminin önemli eserlerinden olan Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesini görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesini (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi’ni görüp Ani’den ayrılıyoruz. Ani Tarihi Kenti ziyaretimiz ardından TK 2715 sefer sayılı 15.05 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

 • Kenan Tamer tarafından profesyonel rehberlik hizmeti
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm transferler ve geziler
 • Işıl Park Otel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama akşam yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Kafkas Oyunları Gösterisi
 • Yüzeyin müsait olması durumunda Çıldır Gölünde kızaklı atlarla gezinti
 • Müze-Ören yeri giriş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Gidiş-Dönüş uçak biletleri-THY

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Yemekler sırasında alınacak alkollü – alkolsüz içecekler
 • Kişisel harcamalar

 

 

Gezi ücreti: Çift kişilik odada kişi başı 2150 TL

 

İletişim:

 

Aslı Özlen 0532 296 96 22

 

Oğulcan Tatar 0538 518 18 40