Kenan Tamer ile Hindistan Altın Üçgen

Agra - Jaipur - Delhi

Kenan Tamer ile Hindistan Altın Üçgen

Tur Fiyatı: 3750 Dolar

Tur Tarihi: 12-19 Ekim 2019

 

KENAN TAMER İLE

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN
6 GECE / 8 GÜN

Agra ( 2 ), Jaipur ( 2 ), Delhi(2)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

 

 

Gidiş Dönüş Tarihler  Günler İstanbul – Delhi Delhi – İstanbul
Delhi Delhi 12 Ekim 19 Ekim Cumartesi – Cumartesi 19.40 / 03.05 +1 04.00 / 11.30

      

1.Gün: İstanbul – Delhi  // 12 Ekim 2019 Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.20’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 

2.Gün: Delhi – Agra // 13 Ekim 2019 Pazar

Yerel saat 04.35’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir şehir turu yapacağız. Lokal restoran’da öğle yemeği ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün: Agra  // 14 Ekim 2019 Pazartesi

Erken alacağımız kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından Öğle yemeği ve “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün: Agra –  Fatehpur Sikri – Jaipur // 15 Ekim 2019 Salı

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Öğle yemeği ve sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

 

5.Gün :Jaipur  // 16 Ekim 2019 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar’ı ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Jaipur’un renkli pazarlarında yürüyüş yapacağız. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

 

6.Gün : Jaipur –Delhi // 17 Ekim 2019 Perşembe

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeği’nin ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.Gün Delhi // 18 Ekim 2019 Cuma

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Öğle yemeğinin ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Konaklama Delhi’deki otelimizde.

 

8.Gün Delhi – İstanbul // 19 Ekim 2019 Cumartesi

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 06.25’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 10.30’da İstanbul Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.

 


HİNDİSTAN – ALTIN ÜÇGEN
2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret Tek Kişilik Oda Farkı
 

5* ITC Mughal Luxury Collection / Royal Mughal Suite – Agra

https://www.itchotels.in/hotels/agra/itcmughal/accommodation/royal-mughal-suite.html

5* Taj Jai Mahal Palace / Luxury Room – Jaipur
https://www.tajhotels.com/en-in/taj/jai-mahal-palace-jaipur/rooms-and-suites/

5* The Imperial / Imperial Room – Delhi
https://theimperialindia.com/rooms-and-suites/imperial-room/

 

 

 

 

 

3.750-$

 

 

 

 

1300-$

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

  • Kenan Tamer tarafından profesyonel rehberlik

Türk Havayolları ile İstanbul – Delhi  / Delhi – İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri

– Programda belirtilen tüm transferler

– Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama

– Programda belirtilen yemekler

– Programda belirtilen tüm geziler

– Taj Mahal gezisi  giriş ücreti

-Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

– Fatehpur Sıkrı turu

-Agra Kalesi giriş ücretleri

-Amber Kalesi turu

– Seyahat Sigortası

– Yurtdışı çıkış harcı

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler,

Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

Fazla Bagaj ücreti,

Kişisel harcamalar,

Hindistan Vize ücretleri ( Yeşil pasaporta da gerekmektedir )

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

           

              

             Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.
      

       Vize Bilgileri

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz.  Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir. Bhutan vizesi acentemiz tarafından temin edilmektedir.
     

      Uçuş Süreleri

İstanbul – Katmandu: 6 saat 55 dakika
Delhi – İstanbul: 6 saat
 

Para Birimi

Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir.  Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu  Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.
 

  Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
 

Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Gece ani hava değişikliklerine karşı sizi sıcak tutacak pijama takımı da almanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 

Yemek Kültürü

Hint Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur
 

Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.
 

 

Alışveriş

Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir. Bhutan’da  el yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.
 

         Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.